Diakonia Modlitwy zaprasza serdecznie na Miesięczną Oazę Modlitwy we wtorek 16 stycznia 2018 r. w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Kielcach.
W planie Msza św. o godz. 18:00, krótkie rozważanie Słowa Bożego, Adoracja i modlitewne czuwanie. W czasie adoracji można będzie poprosić o indywidualną modlitwę wstawienniczą w zakrystii.
Zapraszamy również na kolejne Miesięczne Oazy Modlitwy 6 lutego oraz 13 marca 2018 r.

Diakonia Modlitwy serdecznie zaprasza na Miesięczną Oazę Modlitwy, która będzie miała miejsce 3 października w kościele pw. Św. Jadwigi, gdzie od tego roku będą odbywały się MOM-y, a rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 18:00 w górnej kaplicy. Przewodniczył będzie nasz moderator ks. Krzysztof Dziurzyński. Po Mszy rozważanie Słowa Bożego, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której również będzie możliwe poproszenie o modlitwę wstawienniczą (w dolnej kaplicy). Kościół jest duży, więc możemy przybyć naprawdę licznie! Do zobaczenia!
Szczęść Boże
kolejny MOM będzie 20 czerwca o 18.00 w kaplicy biskupiej (tam gdzie zawsze).
Zapraszam.
Pozdrawiam serdecznie!
Elżbieta Marcinkowska
Szczęść Boże
kolejny MOM będzie 16 maja o 18.00 w kaplicy biskupiej (tam gdzie zawsze).
Zapraszam.
Pozdrawiam serdecznie!
Elżbieta Marcinkowska

Kolejny MOM będzie w przyszły wtorek/18 kwietnia/o 18.00 w kaplicy biskupiej (tam gdzie zawsze).

Zapraszam

Pozdrawiam serdecznie!

Elżbieta Marcinkowska

Diakonia modlitwy. Musi być ona widziana w powiązaniu ze wszystkimi innymi diakoniami, bo bez modlitwy żadne z wyliczonych zadań nie może być realizowane, ale równocześnie diakonia modlitwy ma na uwadze pogłębianie samego życia modlitwy. Szkoła modlitwy, wykorzystanie czy otwarcie się na wszystkie dary modlitwy, dary charyzmatyczne, to wszystko są pewne aspekty tego pogłębionego życia modlitwy. W tej chwili są w naszych parafiach tak wielkie problemy do rozwiązania, że bez nadzwyczajnych darów modlitwy, nadzwyczajnych darów Ducha Świętego nie zdołamy ich rozwiązać. Duch Święty obficie dziasiaj tych darów udziela, ale one muszą znaleźć swoje miejsce w Kościele lokalnym, w strukturach parafialnych i grupy modlitewne muszą być tak ustawione, żeby widziały siebie na usługach parafii, właśnie jako diakonia modlitwy, która innych prowadzi do modlitwy i sama się modli. Dlatego w całym procesie odnowy Kościoła lokalnego diakonia modlitwy musi być widziana jako diakonia fundamentalna.

(Tekst referatu został zaczerpnięty z książki charyzmat "Światło - Życie" wydanej w Lublinie w 1996 roku).Diecezjalna Diakonia Modlitwy


W chwili obecnej liczy około 7 osób.  Spotykamy się w Referacie Ruchu Światło- Życie. Nasze spotkania odbywają się raz w miesiącu. Spotkania odbywają się zazwyczaj w środy poprzedzające Miesięczne Oazy Modlitwy – przygotowywane i prowadzone przez członków Diakonii.  Jednym z podstawowych punktów spotkania jest wspólne dzielenie i modlitwa. Pozostałe części spotkania (jego wizja i plan) zależą od prowadzącego. W roku 2016/1017 rozważamy przemówienia papieża Franciszka dotyczące Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz tematy MOMów.

W chwili obecnej głównymi zadaniami Diakonii (oprócz modlitwy w intencjach Ruchu) jest przygotowanie  i prowadzenie Miesięcznych Oaz Modlitwy oraz modlitw na Dniach Wspólnoty. Ponadto w ramach możliwości członkowie Diakonii biorą udział w Jesiennych Oazach Modlitwy (JOMach) i Wiosennych Oazach Modlitwy (WOMach).

Odpowiedzialną za Diakonię obecnie jest Elżbieta Marcinkowska.

Animatorami są wszyscy członkowie Diakonii : Julia Adamczyk, Małgorzata Kędziorska, Piotr Sobota, Aleksandra Pytel, Katarzyna Ossowska, Ewa Boroń.

Kontakt z osobą odpowiedzialną  - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkich pragnących włączyć się w posługę w tej Diakonii serdecznie zapraszamy !!!