Alleluja!
Zapraszam na spotkanie diakonii liturgiczno-muzycznej w niedzielę 13.10 o godz. 17.30 w salkach katedralnych. Wcześniej można uczestniczyć w Mszy oodz. 16.00 w Katedrze, a potem kawa/herbata w oczekiwaniu na innych.
Serdecznie zapraszam, 
Patryk Celebanski - świecki odpowiedzialny za diakonię, 
Blogoslawionego tygodnia +

Miesiąc misyjny

  1. Ruch w Kenii i Tanzanii

Już od pięciu lat w Kenii, a od trzech lat w Tanzanii, odbywają się rekolekcje oazowe. W tym roku odbyło się: kilka serii pięciodniowych rekolekcji ewangelizacyjnych, piętnastodniowe rekolekcje ONŻ I i III stopnia oraz piętnastodniowa oaza oparta na Krokach ku dojrzałości chrześcijańskiej. Możemy być dumni z wielkiego zaangażowania i ofiarności ludzi naszego Ruchu uczestniczących w tym dziele.

  1. Perspektywy rozwoju Ruchu w Kenii i Tanzanii

W Afryce istnieje ogromne zapotrzebowanie na formację zarówno świeckich, jak też kapłanów. Zostały nawiązane systematyczne kontakty z misjonarzami (także z Polski) obeznanymi z miejscową kulturą i sytuacją Kościoła na tamtych terenach. Mamy aprobatę miejscowych biskupów, nuncjusza apostolskiego w Tanzanii, a także licznych misjonarzy. Istnieją wielkie perspektywy dla rozwoju oaz rekolekcyjnych oraz formacji miejscowych kapłanów i świeckich. Mamy już pierwszych moderatorów i animatorów z Afryki. Uwierzytelnienie Ruchu powinno też dokonywać się poprzez stałą pomoc charytatywną: od lat prowadzona jest akcja duchowej adopcji (polega na finansowaniu pobytu i nauki w szkołach uczniom z Kenii) oraz projekt „Różaniec” (pozyskiwanie środków dla ubogich rodzin poprzez sprzedawanie w Polsce różańców wykonanych przez kobiety z najbardziej biednych rejonów Kenii).

  1. Miesiąc misyjny w naszym Ruchu

Począwszy od 1 X co kilka dni na stronie oaza.pl będą się pojawiały zdjęcia i filmiki z rekolekcji oazowych w Afryce, jak też pokazujące codzienne życie mieszkańców Kenii i Tanzanii. Mam ogromną prośbę do wszystkich ludzi Ruchu o rozpowszechnianie ich w dostępnych nam mediach elektronicznych i komunikatorach takich jak: strony diecezjalne, konta na Facebooku, WhatsApp, Messenger, smsy, itp. Do filmików dołączony będzie numer konta bankowego, gdyż Afrykańczycy nie są w stanie opłacić sobie kosztów materiałów formacyjnych, a nawet jedzenia, noclegów czy mieszkania w trakcie trwania oazy. Zbiórka pieniędzy jest konieczna zarówno dla organizacji rekolekcji, jak też na powołanie i finansowanie stałego sekretariatu misyjnego w Afryce i w Polsce, a także na sfinansowanie projektów charytatywnych.

  1. Powołanie i rozwój diecezjalnych diakonii misyjnych zwłaszcza tam, gdzie jeszcze nie istnieją

Chcemy prowadzić w Polsce przygotowanie misyjne dla kapłanów i animatorów, którzy pragną zaangażować się w rozwój Ruchu w Afryce.

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza na REKOLEKCJE o SILE MODLITWY
 
Termin: 29.11 do 01.12 2019 (od piątku 18.00 do niedzieli 16.00)
Miejsce: Bocheniec koło Chęcin
Zgłoszenia przyjmuje Iwona tel: 604 264 305
plakat rekolekcjeA3
Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza!
Specjalna projekcja filmu "Przypływ wiary" w kinie Moskwa w Kielcach dnia 13 października 2019 roku o godzinie 18:00 (wersja z napisami).
Bilety w cenie 12 zł/os dostępne w kasie kina do wyczerpania miejsc.
Podczas seansu w sąsiedniej sali kinowej będzie wyświetlana bajka dla dzieci "Wyprawa Magellana" - cena biletu 11 zł/os w kasie kina.
plakat A3 neta

W dniu 14 września w parafii Św. Antoniego z Padwy  (w nowym kościele!) będzie miał miejsce dzień wspólnoty Ruchu Światło - Życie naszej diecezji.

Plan spotkania:

9.00 - zawiązanie wspólnoty

9.30 - modlitwa

10.00 - godzina spotkania (prezentacja oaz - znak i piosenka)

11.00 - godzina świadectw

12.00 - Eucharystia

13.00 - Agapa

Samochody można zaparkować tuż przy kościele (nie tak jak ostatnio - przy kaplicy).

Wyjaz na Oazę Dzieci Bożych do Podola Górowej odbędzie się 3 lipca o godz.11.00 z parkingu z pod stadionu Korony przy ul Ściegiennego. Proszę o pojawienie się min. na 15 minut przed planowanym wyjazdem.

Przystanek o 12.15 w Sopnicy na stacji Slovnaft dla dzieci ze Stopnicy i okolic

Powrót w to samo miejsce 14 lipca ok godz 14.00

Wyjazd na Oazę Nowej Drogi II stopnia do Podola Górowej odbędzie się 16 lipca o godz.11.00 z parkingu z pod stadionu Korony przy ul Ściegiennego. Proszę o pojawienie się min. na 15 minut przed planowanym wyjazdem.

Przystanek dla osób z Imielna Stacja BP przed Buskiem - Zdrój godz.  Zbiórka i wyjazd 11.40

 Powrót w to samo miejsce 1 sierpnia ok godz 14.00

Wyjazd na Oazę NOwego Życia I i II stopnia do Mszany Dolnej odbędzie się o godz. 11.30 z parkingu z pod stadionu Korony przy ul Ściegiennego. Proszę o pojawienie się min. na 15 minut przed planowanym wyjazdem.

Powrót w to samo miejsce 1 sierpnia ok godz 14.00

Diecezjalna Diakonia Modlitwy zaprasza na Miesięczną Oazę Modlitwy.
W tym miesiącu wyjątkowo spotkamy się w ŚRODĘ 12 czerwca o godz. 18.00 w kaplicy Zespołu Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Kielcach przy ul. św. Stanisława Kostki 17.

Temat spotkania: W którą stronę: do ciszy adoracji czy do chwały i uwielbienia.

Program:
18:00 – Msza św.
18:40 - konferencja o spotkaniu modlitewnym
19:10 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa

Przedwakacyjny Dzień Wspólnoty odbedzie się 22.06.2019 w parafii pod wezwaniem św.Antoniego z Padwy (os.Dąbrowa)P

Plan Dnia Wspólnoty

9.00 - przygotowanie liturgiczne

9.30 - Eucharysta (pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Kalety)

10.45 - Namiot Spotkania

11.00 - Konferencja

11.30 - Spotkania w grupie

12.15 - Modlitwa

12.40 - Agape (podobnie jak w zeszłym roku prosimy o zabranie kiełbasek na grila oraz czegośna wspólny stół).

ZAPRASZAMY

Odszedł do Pana nasz drogi oazowicz pan Jan Nowakowski (pan Al). Czy jest jakiś starszy oazowicz, który nie był z nim na oazie? Panie Janku zostaniesz zawsze w naszej pamięci.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, okulary i w budynku

Diakonia Ewangelizacji zaprasza chętnych do włączenia się w dzieło ewangelizacji na spotkania formacyjne w każdy drugi poniedziałek miesiąca g. 17.30 salki przy parafii św Stanisława. Młodzież po II stopniu rekolekcji. Dorośli po I stopniu.