8 grudnia to patronalne święto Ruchu Światło-Życie, dlatego zapraszamy na uroczystą Eucharystię 10 grudnia (niedziela) na godz. 16.00 do Dębna do kaplicy pod wezwaniem Niepokalanej Jutrzenki Wolności. Przybądźmy wcześniej – żeby budować wspólnotę. Zakończymy wspólną kolacją.

W sobotę 9 grudnia zapraszamy do Bazyliki Katedralnej w Kielcach na święcenia biskupie ks. Prałata Andrzeja Kalety na godz. 10.00. Po tej Eucharystii w Dębnie rozpocznie się kolejna sesja Introdukcji, którą zakończy msza odpustowa.
Zgłoszenia na Introdukcję oraz odpust do 7 grudnia
Anna Mazur: tel. 782 833 996, adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy oazowicze. W ostatnim czasie zmuszeni byliśmy odwołać Jesienną Oazę Modlitwy w naszym Domu Rekolekcyjnym w Dębnie (prawie 50 osób musiało zmienić swoje plany). Niestety piec centralnego ogrzewania odmówił posuszeństwa. Po konsultacji z fachowcami stwierdziliśmy ze smutkiem, że niestety już więcej nam nie posłuży. Diakonia Gospodarcza podjęła decyzję o zakupie i wymianie pieca na eko-groszek. Koszt zakupu pieca i wymiany to kwota 17000 zł (siedemnascie tysięcy złotych). W cenę nie wliczone są części potrzebne, które nie posiadał poprzedni piec zawór trójdrożny nowe rury, zawaroy bezpieczeństwa. Konieczne jest również przeprowadzenie  małego remontu kotłowni (odmalowanie, wylanie podestu pod piec i obłożenie terakotą,  wyrównanie podłogi oraz zmiana skrzynki elektrycznej i wymiana oświetlenia w kotłowni. 

Bardzo zależy nam aby najbliższe zaplanowane na 1 grudnia rekolekcje ewangelizacyjne doszły do skutku. Firma produkcyjna obiecała nam dostarczyć i zamontować piec 30 listopada b.r. W związku z tym mamy ogromną prośbę o pilne wsparcie finansowe na ten cel. Prosimy o wsparcie wszystkich, którym bliski jest charyzmat "Światło - Życie" oraz DOM REKOLEKCYJNY W DĘBNIE w którym odbywają się rekolekcje naszego Ruchu.

Środki można wpłacać na konto: Fundacja "Światło - Życie" Ośrodek w Kielcach nr konta:

 
WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE BÓG ZAPŁAĆ. Jednocześnie informujemy, że:

Darowiznę można odliczyć od podstawy opodatkowania: w przypadku osób fizycznych do 6%, w przypadku osób prawnych do 10% uzyskanego dochodu. 

Osoby fizyczne wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej przewidzianej w art. 26 ust. 1 pkt. 9 ppkt. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym można zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę dokonanych darowizn w łącznej wysokości nieprzekraczającej 6 % dochodu. 

Osoby prawne wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej przewidzianej w art. 18 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z którym można zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę dokonanych darowizn w łącznej wysokości nieprzekraczającej 10 % dochodu. 

Środki można również przekazywać do referatu oazowego. Nie można ich jednak odliczyć od dochodu.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SKŁADAMY SERDECZNE "BÓG ZAPŁAĆ"

 

 

 

Diakonia Ewangelizacji Ruchu "Światło - Życie" zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne dla dorosłych, które odbędą się w Kaczynie w dniach 01-03.12.2017r.

(piątek wieczór –niedziela do obiadu).

Koszt rekolekcji:

  1. a) wariant nocleg + wyżywienie

- dzieci do lat trzech bezpłatnie

- dzieci od 3 do 7 lat - 60zł

- osoby dorosłe i dzieci powyżej 7 lat - 120 zł

  1. b) wariant dojeżdżający z posiłkami

- 60 zł

  1. c) wariant dojeżdżający bez posiłków

- 30 zł (opłata na cele ewangelizacyjne)

Zgłoszenia na rekolekcje przyjmować będzie: Iwona Grabińska tel. 604 264 305

Z przykrością powiadamiamy o odwołaniu JOM-u z powodu awarii w Ośrodku Rekolekcyjnym w Dębnie.  Jesienna Oaza Modlitwy zostanie zorganizowana w terminie  późniejszym o którym powiadomimy w osobnym komunikacie.

 

W dniu 18.11.2017 r odbedzie się pielgrzymka filii krakowskiej (a tym samym diecezji kieleckiej) Ruchu "Światło - Życie" do Krościenka. W roku w którym Ruch podjął temat: Sługa Niepokalanej chcemy pielgrzymować do grobu założyciela Sługi Bożego Ojca Franciszka Blachnickiego aby móc zaczernąć ze żródła. Pielgrzymka bedzie okazją lepszego poznania osoby założyciela i dzieła jego życia.  Wszystkie osoby pragnące pielgrzymować wspólnotowo autokarem prosimy o zgłoszenia do referatu oazowego do dnia 14.11.2017. 

Przewidziany koszt autokaru ok 50 zł 

Poniżej zamieszczony został program pielgrzymki i ważne informacje,

Celem konkursu jest wyłonienie piosenki, która będzie towarzyszyć 
spotkaniom Ruchu, szczególnie zaś wakacyjnym oazom rekolekcyjnym w roku 
formacyjnym 2018/2019 jako „piosenka roku”. Powinien to być autorski, 
nietrudny, w miarę możliwości krótki utwór muzyczny składający się z 
tekstu i melodii, wyrażający temat roku „Młodzi w Kościele”.

Od strony organizacyjnej za konkurs odpowiedzialna jest Centralna 
Diakonia Muzyczna.

Do konkursu zapraszamy wszystkich członków Ruchu, w szczególności 
animatorów muzycznych, diakonie muzyczne, kompozytorów oraz osoby 
zainteresowane. Piosenki mogą być komponowane indywidualnie oraz przez 
grupę osób.

Pozostałe informacje o konkursie poniżej (czytaj wiecej)

ks. Marek Sędek

Rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży od 2 klasy gimnazum do 2 klasy liceum odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Dębnie w dniach 1-3 grudnia 2017 r. 

Rozpoczynamy w piątek o godz. 18, kończymy w niedzielę ok. 15. Koszt weekendu to 80 zł. Dojazd własny.
Należy zabrać śpiwór i prześcieradło. Zgłoszenia u p. Sławomira Cedro pod nr telefonu 608 478 596 lub u ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego tel. 606 716 692. Na zgłoszenia czekamy do 29 listopada lub do wyczerpnia miejsc.

Weekend z księdzem Franciszkiem Blachnickim 3-5.11.2017r

Rybnik – Oświęcim – Krościenko – Carslberg
Pustynia – Oaza – Kościół 
Światło-Życie
Gwałtownik Królestwa Bożego
Sługa Niepokalanej

Kim jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki? Jak Pan Bóg prowadził go przez życie? Do czego zaprasza mnie dziś?

Chcesz poznać założyciela Ruchu Światło-Życie?

Zapraszamy w dniach 3-5.11.2017 do Dębna na Weekend z ks. Franciszkiem. 
Rozpoczynamy w piątek o godz. 18, kończymy w niedzielę ok. 15. Koszt weekendu to 80 zł.
Należy zabrać śpiwór i prześcieradło. Zgłoszenia u p. Sławomira Cedro pod nr telefonu 608 478 596 lub u ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego tel. 606 716 692. Na zgłoszenia czekamy do 31 października

Wtorek 12.00 - 15.30

Wtorek ks.moderator 15.15-16.30

Środa 11.00 - 15.00

Czwartek 11.00 - 15.00

Zapraszamy

 

W najbliższą sobotę /14.10/   Dzień Wspólnoty

w parafii  Św. Jadwigii

W czasie Eucharystii uczestnicy Oaz Nowego Życia I* pragnący trwać na drodze Ruchu Światło-Życie będą włączeni do wspólnoty deuterokatechumenalnej. Niech nasza obecność będzie świadectwem i otoczeniem modlitewną troską tych, którzy zaczynają kroczyć ku dojrzałości chrześcijańskiej.

Plan Dnia Wspólnoty-

9.30 zawiązanie wspólnoty + modlitwa na rozpoczęcie

10.00 konferencja

10.40 spotkania w grupach

11.15 Namiot Spotkania

11.45 przygotowanie liturgiczne

12.00 Eucharystia z wprowadzeniem do deuterokatechumenatu

-Będzie zapewniona opieka do dzieci w godzinach 9.30-12.00.