maksymiliana Animatorzy:  Ewa i Leszek Trzcińscy

Małżeństwa od lewej strony.
Ewa i Edward Stelmachowie, Jola i Zbigniew Fijałkowscy, Beata i Janek Górliccy
dalej stoją ks. Sławomir Ciosek, Ewa i Leszek Trzcińscy
siedzą Benia Paluch, Marysia Sycz /konsekrowana wdowa/

Krąg przy parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach  (od 1989 w DK)

Moderatorem jest ks. Andrzej Waligurski.

 Nasz krąg ma swoje korzenie w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Tu w 1989 roku część małżeństw naszego kręgu wstąpiła do Ruchu, gdzie byli pilotowani przez Krysię i Dzidka Rabiejów, Moderatorem kręgu był proboszcz Józef Zbroszczyk a biskup Piotr Skucha błogosławił tym poczynaniom biorąc udział w niektóry spotkaniach kręgu.

Zmiany miejsc zamieszkania rodzin spowodowały, że krąg przeniósł się w 1991 r. do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie Moderatorem kręgu był  ks. Tadeusz Skrzyniarz, a po erygowaniu nowej parafii na Ślichowicach pod wezwaniem bł. Jerzego Matulewicza znalazł się na jej terytorium. Pierwszym Moderatorem kręgu został proboszcz ks. Bogdan Pękaci,

Następnie Moderatorami byli księża: Andrzej Dudzic, Sławomir Janowski, Marceli Frączek, Grzegorz Olejarczyk,  Andrzej Waligórski, /który był równocześnie Moderatorem Diecezjalnym/ i Paweł Cudzik.

W kolejnych latach jedne małżeństwa nie odnalazły swego miejsca w Domowym  Kościele, a nowe natomiast wstępowały do kręgu, ustalił się jego obecny skład. Są to cztery małżeństwa: Ewa i Edward Stelmachowie, Beata i Jan Górliccy, Ewa i Leszek Trzcińscy, Janina i Zbigniew Fijałkowscy, którzy są obecnie animatorami kręgu oraz Bernarda Paluch i Maria Sycz /konsekrowana wdowa/.

Ponowne migracje małżeństw spowodowały, że wróciliśmy do macierzystej parafii św. Maksymiliana. Kolejni moderatorzy to ks. Grzegorz Olejarczyk i obecnie ks. Sławomir Ciosek.

Małżeństwa z naszego kręgu mają dzieci już dorosłe i wszyscy jesteśmy już dziadkami oprócz Beaty i Janka, którzy mają córeczkę w szkole podstawowej.

W większości angażowaliśmy się w prace w diakoniach :modlitwy, ewangelizacji, jako pary rejonowe, , pilotowanie kręgów,  a dwie pary pełniły posługę par diecezjalnych,  a obecnie  niektórzy zaangażowani są w  diakoni komunikowania społecznego, pilotują krąg, prowadzą rekolekcje oazowe,  śpiewają w diakoni muzycznej

Dziś krąg jest w pełni „inter parafialny”, gdyż każde z małżeństw kręgu zamieszkuje w innej parafii, co nie stanowi przeszkody w spotkaniach kręgu i pracy formacyjnej.

Pozdrawiamy wszystkich.

Szczęść Boże