Serdecznie zapraszamy na spotkanie Diakonii Wychowawczej, które odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godzinie 19.00 w salach przy parafii św Jana Chrzciciela w Kielcach. Czekamy na Was.

Diakonia wychowawcza to najmłodsza diakonia w naszej diecezji, która rozpoczęła działalność na początku 2019 roku.Opiekunem diakonii jest ks. Dariusz Snochowski, a parą odpowiedzialną - Beata i Adam Matusiakowie.

bankaa

Bardzo zależy nam, aby dzieci jeżdżące na rekolekcje razem z rodzicami miały zapewnioną nie tylko fachową opiekę i moc wrażeń, ale przeżywały swoją formację, która przybliży je do Pana Boga i innych ludzi. W przyszłości chcemy organizować rekolekcje dla rodziców o wychowaniu dzieci. Zależy nam również, abyśmy dysponując odpowiednią liczbą osób, byli w stanie pomagać w opiece nad dziećmi w czasie comiesięcznych spotkań kręgów.

Nasza posługa jest potrzebna również w trakcie: dni wspólnoty, seansów kinowych i innych akcji wspólnotowych.

Spotykamy się raz na kwartał. Spotkanie podzielone jest na trzy części:modlitewną, formacyjną i warsztatową.

Korzystając z wiedzy i kompetencji specjalistów należących do Domowego Kościoła i nie tylko, uczestniczymy w zajęciach przygotowywanych przez psychologów, pedagogów i wszystkich tych, którzy mogą pomóc w rozwijaniu zainteresowań i pasji dzieci (trenerów, plastyków, muzyków, terapeutów zajęciowych itp.).

Przygotowujemy i opracowujemy programy rekolekcyjne dla dzieci. Uczymy się nowych zabaw oraz wymyślamy własne. Dzielimy się doświadczeniami, aby jak najlepiej służyć innym.

IMG-20191028-WA0011a

Diakonia na razie raczkuje, ponieważ nie ma osób chętnych do pracy. To bardzo poważny problem, ponieważ każdy rodzic chce głęboko przeżyć rekolekcje, nie martwiąc się o bezpieczeństwo i komfort dzieci, a dzieci również marzą o wartościowym spędzeniu tego czasu.

Jeżeli nie zapewnimy dzieciom odpowiedniej opieki, nie będą chciały jeździć z nami! Natomiast dobre wspomnieniaz rekolekcji mogą w dorosłym życiu przyczynić się do podejmowania przez nasze dzieci wyboru trwania w Domowym Kościele.

Liczymy, że w służbę zaangażują się małżeństwa, młodzież, a nawet całe rodziny. To nie jest służba tylko dla wybitnych specjalistów, ale dla każdego, komu zależy na dobrym wychowaniu dzieci. Ważny jest każdy rodzaj pomocy,ponieważ często brakuje opieki do dzieci na czas 1-2 godzin! Zapraszamy, by wszyscy chętni zgłaszali się nawet do krótkotrwałej opieki (przykładowo można przyjechać na kilka godzin na rekolekcje, by poprowadzić warsztaty, gry i zabawy z dziećmi).

Skoro Domowy Kościół to wspólnota rodzin, to wszyscy jesteśmy powołani do wychowywania dzieci.

Czekamy na Was.

Beata i Adam Matusiakowie – tel. 664 745 375, 694 908 221

Ks. Dariusz Snochowski – tel. 600 113586

 .                       IMG-20191028-WA0015a  IMG-20191028-WA0013a