Rekolekcje z Listami Jezusa 😇
 
Kto jeszcze pisze listy...🤔 W skrzynce znajdziemy list z banku, z firmy, urzędu - a list od Jezusa... 🕵️‍♀️ 
Zapraszamy na rekolekcje, gdzie będziemy odbierać listy 📩, które pisze do nas nieustannie Pan Jezus - zapraszamy, byśmy odkryli co Jezus chce przekazać każdemu z nas w ogromnie swojej miłości ❤️
 
W tym roku zupełnie w innej formie rekolekcje wakacyjne - bo stacjonarnie dla: dzieci, młodzieży, dorosłych indywidualnych i małżonków. 
 
Kielce:
miejsce: Duszpasterstwo Akademickie Wesoła 54,
terminy: 26.07 - 1.08 oraz 2 - 8.08
zgłoszenia: 
Katarzyna Radek mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 795 143 803
Anna Mazur mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 782 833 996
Koszt: 70 zł (bułka, napój, materiały)
 
Włoszczowa parafia Wniebowzięcia NMP
Termin: 2 - 8.08
Zgłoszenia: ks. Marcin Gałczyński, mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 607 177 710
koszt: 70 zł (bułka, napój materiały)
 
Gorzków, parafia św. Małgorzaty
termin: 16 - 22.08 
Zgłoszenia: ks. Sławomir Sarek, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 602 758 365
koszt: 70 zł (bułka, napój, materiały)
 
Ramowy plan każdego dnia:
13.00 - zawiązanie wspólnoty 
13.30 - konferencja
14.00 - Modlitwa wspólnotowa
14.30 - wyprawa otwartych oczu
15.30 - Przerwa na małe co nie co
16.00 - Spotkanie w grupach
17.30 - przygotowanie liturgiczne
18.00 - EUCHARYSTIA
 
Zapraszamy! 😀 Przyjdź i zacznij swoją przygodę z Panem 😇
 
Dziękujemy z serca .
 
 
 
4 lipca 2020 roku w parafii św. Antoniego w Kielcach przeżywaliśmy Dzień Wspólnoty. 
Spotkaliśmy się, by we wspólnocie Ruchu Światło-Życie naszej diecezji dziękować Bogu za miniony rok formacyjny oraz prosić o błogosławieństwo na kolejny, który się rozpoczyna.
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od modlitwy, w której wołaliśmy o Ducha Świętego, by w Jego mocy ucieszyć się Bogiem i drugim człowiekiem. Konferencja księdza Artura przybliżyła nam nowy temat pracy rocznej „Dojrzałość w Chrystusie”, którą na różnych etapach życia przeżywamy zupełnie inaczej. 
Namiot spotkania dał perspektywę dojrzałości w  trosce o środowisko jako wyraz odpowiedzialności, którą otrzymujemy stając się wolnymi w Bogu, co przez cały rok na różne sposoby odkrywaliśmy. Spotkanie w grupach było okazją, by podzielić się zachwytem płynącym z piękna stworzenia. 
Szczytem Dnia Wspólnoty była Eucharystia, gdzie zostaliśmy zaproszeni do tego, by pozwolić budować dom naszego życia Bogu i byśmy się nie lękali zamieszkać w Bożym Sercu. Ksiądz Sławek przybliżył i przypomniał sens uczestniczenia w Dniu Wspólnoty oraz w innych formach umacniania wiary, by nie żyć tylko od rekolekcji do rekolekcji. Ale byśmy korzystali z Bożego prowadzenia i umacniania nas w codzienności, troszcząc się o wzrastanie w wierze i dojrzewanie w niej.
Staliśmy się świadkami przyjęcia pilotowanego kręgu do Domowego Kościoła, gdzie małżonkowie żyjąc haryzmatem RŚŻ umacniają swoją więź i razem kroczą do zbawienia. 
Miłym akcentem były życzenia dla księdza Krzysztofa Dziurzyńskiego – Moderatora Diecezjalnego w dniu jego urodzin. 
Ksiądz Moderator również nas zaprosił do pogłębiania relacji z Panem podczas tegorocznych, innych niż zwykle rekolekcji.
A co było ważne dla uczetników Tego Pięknego Dnia we Wspólnocie, zapytaliśmy kilka osób, które podzieliły się swoim świadectwem.:
 33a
KAMILA
Bardzo ważnym dla mnie momentem Dnia Wspólnoty były spotkania w grupie. Dzięki nim poznałam niesamowite małżeństwa, które dzieliły się, tym jak  odkrywają Boga w świecie. Doszliśmy razem do wniosku, że skoro ten świat jest tak pełen harmonii i piękna, to w Niebie musi być niewyobrażalnie pięknie.
Zaś w Namiocie Spotkania, który był oparty na encyklicie papieża Franciszka " Laudato si" uświadomiłam sobie, że muszę bardziej dbać o świat powierzony mi od Boga, dlatego też postanowiłam zmienić pewne swoje przyzwyczajenia.
W konferencji na temat tematu roku- Dojrzałość w Chrystusie- zapadły mi w pamięć słowa, że aby być dobrym nauczycielem, trzeba być ciągle uczniem. Czyli żebym mogła być dobrym animatorem, muszę ciągle, z wytrwałością, wiernością trwać przy Chrystusie i pogłębiać z Nim relację. 
Szczytem Dnia Wspólnoty była dla mnie Eucharystia, w której dziękowałam za miniony rok formacyjny, prosząc również o Łaskę Bożą na nowy rok. Z homilii mowa o akumulatorze, który trzeba często ładować, żeby móc jechać, a następnie takim modelu samochodu, który zachwyca innych i wzbudza podziw i chęć naśladowania  była dla mnie przypomnieniem tego, dla kogo ja żyję i komu pragnę służyć- Jedynemu i Prawdziwemu Bogu Wszechmogącemu.
A przedłużeniem Eucharystii była wyjątkowa Agapa, na której rzeczywiście doświadczyłam wspólnego dzielenia się miłością i radością z innymi osobami, których dawno nie widziałam, a których mi bardzo brakowało.
 
 
PAULINA I GRZEGORZ 
Dzień Wspólnoty przyniósł nam wiele radości. Po pierwsze - wspólna modlitwa z młodzieżą, dziećmi i innymi małżeństwami ożywiła w nas ducha wspólnoty i poczucie przynależności. Tym bardziej, że mogliśmy uczestniczyć w niej całą rodziną. Po drugie - rozważany temat przypomniał nam o tym, jak ważna jest motywacja, z jaką podejmujemy nasze codzienne, nawet najmniejsze zadania. I o tym, że dojrzałość nie jest jakimś szczególnym punktem, który się osiąga, jak np. konkretny wiek. Jest procesem, staje się, i ta duchowa nie musi iść w parze z tą fizyczną. Nasza dojrzałość chrześcijańska buduje się tylko w bliskiej relacji z Jezusem. W homilii Ks. Sławek przypomniał nam również, że przysłowiowe "ładowanie akumulatorów" nie może się dokonywać tylko na rekolekcjach, ale stale, codziennie, w każdych warunkach. Jeśli nie ma codziennej modlitwy czy spotkania ze Bożym Słowem, to nie ma się co dziwić, że nie mamy sił na jakiekolwiek działanie. Po trzecie - nowy krąg, któremu dane nam było towarzyszyć na etapie pilotowania w odkrywaniu drogi formacji w Ruchu, został przyjęty w szeregi Domowego Kościoła. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu, za ogrom darów, jakimi nas w tym czasie obdarzył przez tę posługę, za każdego z małżonków, za ich otwarte serca i miłość do Jezusa, za ich świadectwo małżeńskiego i rodzinnego życia w bliskości z Panem. Niech Pan będzie uwielbiony w darze wspólnoty!
 
SZYMON
Na dniu  wspólnoty zrozumiałem że Bóg daje nam Ziemie aby dawała nam życie, jednak nie dbamy o nią przez co powoli umiera. Zrozumiałem jak wielki jest Pan Bóg skoro stworzył rzeczy tak niesamowite. Jeśliby zebrać wszystkie Jego dzieła On i tak będzie Najwspanialszy.
 
Ciepło witam w ten niedzielny poranek i zapraszam do lektury najnowszej rodziny :)
 
>>>>>>  Rodzina 175
 
 pozdrawiam
Sławomir Mazur

14a

27.06.2020 Ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski przewodniczył Eucharystii i modlił się w intencji członków wspólnoty DK oraz rekolekcji domowych. Jest to wyraz Jego wsparcia dla nas.

Foto. Rober Lubczyński

 

Ja cię uwolnięa

Zapraszamy 4 lipca (sobota) do parafii św. Antoniego w Kielcach na godz. 9.30 na Dzień Wspólnoty.


Szczególny rok, gdy odkrywaliśmy jak Pan Bóg na różne sposoby nas wyzwala i prowadzi do dojrzałości w Chrystusie. Droga by Go uwielbiać w wielkich dziełach, jakich dokonuje w naszym życiu, naszej wspólnoty i całego Kościoła.

Rozpoczniemy o godz. 9.30, o godz. 12.00 w czasie Eucharystii będziemy dziękować za kończący się rok formacyjny i prosić Pana Boga o błogosławieństwo na czas wakacji .

Po Eucharystii czas dalszego świętowania podczas Agapy
Zapraszamy 
 
Katarzyna i Tomasz Radek
para diecezjalna
Domowego Kościoła
Diecezji Kieleckiej
 

 

Abp Ryś do Ruchu Światło Życie: dajcie się posłać Panu do ewangelizacji w swoich domach! Łódź 2020

Posłuchaj link > https://www.youtube.com/watch?v=cjZ6xhoVK_E

 27.06.2020 o g. 6:30
Zapraszamy serdecznie wszystkich członków DK do parafii Katedralej na wspólną Eucharystię z Biskupem Ordynariuszem Janem Piotrowskim. Biskup będzie przewodniczył Eucharystii i modlił się w intencji członków wspólnoty DK oraz rekolekcji domowych. 
Jest to wyraz Jego wsparcia dla nas.
 
Kochani, wiecie, że w tym roku wszystko się zmienia. Także w hospicjum. Chorzy nie mogą być odwiedzani przez bliskich, a akcja Pola nadziei polegajaca na zbiórce funduszy- nie moze odbywać się w przestrzeni publicznej. Musimy zatem przenieść się w tą wirtualną. Aby to miejsce mogło funkcjonować potrzebne są po prostu pieniądze, a teraz też szczególne środki ochronne. W związku z tym uruchomiliśmy tzw. wirtualne pola nadziei :
Bardzi Was PROSZĘ - wspomóżcie tą zbiórkę jak tylko możecie - czy to poprzez dobrowolną wpłatę - każda złotówka się liczy , czy to poprzez przesłanie tej informacji do znajomych, rodziny... Gdyby każdy z Was poinformował osoby ze swojego otoczenia to w sumie mielibyśmy duży
zasięg! Prosze Was przemyślcie czy może możecie w jakiś inny sposób promować tą zbiórkę i pomoc hospicjum.
Z serca dziękujemy.
Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.
 
W miarę możliwości prosimy Was o włączenie się w pomoc .
Z serca dziękujemy
Kasia i Tomek

FB IMG 1589439530230a

Drodzy małżonkowie tworzący Wspólnotę DK naszej diecezji.
Decyzją odpowiedzialnych tegoroczne rekolekcje wakacyjne nie mogą się odbyć.
Jest to trudna decyzja, ale w trosce i z miłości o siebie nawzajem nie mogła być inna. 
Pamiętajmy że w naszym Ruchu oprócz rekolekcji podstawowa formacja odbywa się w małżeństwie, rodzinie, w codzienności - musimy zadbać o kościoły domowe - nasze rodziny. Czas ostatnich tygodni był dla nas czasem pustyni, braku sakramentów, możliwości uczestniczenia w Eucharystii, spotkaniach wspólnoty. Pamiętajmy jednak że "moc w słabości się doskonali", " Albowiem w niemocy i słabości wyraża się wola Boża" pisał nasz drogi założyciel sługa Boży KS. Franciszek.
Prosimy Was byście nie rezygnowali ze spotkań kręgów i dostosowali ich formę do możliwości wszystkich małżeństw oraz sytuacji i obowiązujących przepisów. Pamiętając z drugiej strony by zachować ich przebieg w sposób zgodny z Zasadami oraz szanując czas. Spotkania powinny trwać nie dłużej niż 3h.
Zachęcamy by na czerwcowym kręgu rozważyć temat " Rekolekcji Domowych" - jest on dostępny w treści listu Centralnego.
Po spotkaniu z księdzem Biskupem Ordynariuszem pragniemy Wam przekazac, że otacza On nas modlitwą, a w dniu 27.06.2020 o g.6:30 w Katedrze zostanie odprawiona Eucharystia w intencji członków DK oraz w intencji "rekolekcji domowych".
Pamiętajmy, że wszyscy znajdujemy się w trudnej sytuacji, dlatego potrzeba nam szczególnego spojrzenia MIŁOŚCI na siebie nawzajem. Trwajmy jednomyślnie na modlitwie i wspierajmy się wzajemnie. By czas drogi przez pustynię, której doświadczaliśmy i doświadczamy był czasem łaski i wzrostu ki świętości naszych rodzin.
Pamiętajcie! Jesteśmy do Waszej dyspozycji i zapewniamy o modlitwie.
Kasia i Tomek wraz z ks. Moderatorem
Choć dzien skupienia członków KWC w parafii sw. Stanisława odwołany to krag piekoszowski wraz ze wspólnotą parafialną modli sie różancem przed Jezusem w towarzystwie Maryi w dniu św. Stanislawa 8 maja w godz. 20.00-21.00 w intencjach KWC w naszym piekoszowskim sanktuarium. 
Zapraszamy do łączności duchowej wszystkich członków krucjaty.
 
Diakonia KWC

Droga Wspólnoto.
Część z nas otrzymała już do ręki drukowany List DK nr 158, a niektórzy zapewne z utęsknieniem na niego czekają. Aktualne konspekty są na bieżąco umieszczane na stronie www.
Pragniemy na ten majowy czas, przekazać wcześniej niż zwykle, cały List w wersji elektronicznej, aby wszyscy mogli do niego sięgnąć w oczekiwaniu na List drukowany.
Wiemy, że  bardzo wielu z nas zbiera kolejne numery Listu DK, aby skorzystać z niego przy różnych okazjach, nie tylko spotkań kręgu, ale zawsze wtedy, gdy pragniemy sobie pewne treści przypomnieć czy pogłębić.

Życzymy, aby treści Listów umacniały na drodze formacji,
Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK

List_DK-158