W środę 16 września spotkaliśmy się w Katedrze, aby zawierzyć Panu nowy rok formacyjny. Ksiądz Moderator DK Marcin Gałczyński przypomniał nam krótko temat roku, którym jest: „Dojrzałość w Chrystusie”.  Następnie rozpoczęliśmy Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Jana Piotrowskiego. Ksiądz Biskup podkreślił, jak bardzo cieszy się widząc nas tak licznie zgromadzonych w kieleckiej Katedrze, którą od 850 lat wypełnia modlitwa pokoleń rodziców, dziadków, nowożeńców, młodzieży i dzieci, zawierzających swoje życie Maryi i proszących o jej opiekę. Przypomniał, że przez chrzest wszyscy jesteśmy ewangelizatorami-misjonarzami powołanymi, by swoim życiem głosić Chrystusa i nieustannie się nawracać, pomagając też innym powrócić do Niego. A nawrócić się, jak napisał kard. Joseph Ratzinger, znaczy „nie żyć tak, jak wszyscy.” To patrzeć na swoje życie oczami Boga, nawet gdy jest to niewygodne, i pozwolić Bogu kierować życiem osobistym i społecznym. Nawróconym trzeba umożliwić wejście do wspólnoty, która pozwala zrozumieć sens chrześcijańskiego życia i daje poczucie bezpieczeństwa. Jedną z takich wspólnot jest właśnie Domowy Kościół. Czas pandemii wychłodził wiele serc, które podążają teraz wszędzie, tylko nie do kościoła. Ale w DK jest inaczej. My wciąż czujemy się w kościele bezpiecznie. Trzeba sobie jednak zadać pytanie: czy wiemy co się dzieje w naszym domu? Nie tylko tym rodzinnym, ale i społecznym, i w kościele? Kościół objawia rodzinie chrześcijańskiej jej prawdziwą tożsamość według zamysłu Boga. Trzeba poddać się Bożemu Słowu, bo z niego płynie moc, która chroni rodzinę. W dzisiejszych czasach na rodzinę czyha wiele niebezpieczeństw, ale to właśnie Słowo Boże jest lekarstwem. Pomaga patrzeć wokół i widzieć nie tylko zło, ale przede wszystkim dobro. Ksiądz Biskup nawiązał również do Ewangelii podkreślając przedstawione w niej paradoksy (Łk 7, 31-35). My, chrześcijanie, nigdy nie zadowolimy świata. Nieważne, co zrobimy, i tak będzie źle. Będziemy robić albo za dużo, albo za mało, będziemy się mieszać w politykę, ale będziemy zbyt bierni i milczący. Jaką więc melodię mamy grać, by przyprowadzić świat do Chrystusa? Odpowiedzią jest dom zbudowany na miłości z pierwszego czytania (1 Kor 12,31 – 13,13). Taki dom jest stały, nie jest kapryśny, jak dzieci. I naszym zadaniem jest właśnie budowanie takiego domu. Pan Jezus nas potrzebuje, by świat poznał go przez naszą miłość wierną i trwałą.

Nakarmieni Słowem i Ciałem Pana, powitaliśmy w szeregach naszej wspólnoty cztery małżeństwa z nowego kręgu z Masłowa, pilotowanego przez Joannę i Patryka Brambertów. Poznaliśmy też nowego Moderatora Ruchu Światło-Życie ks. Artura Płazińskiego, który zastąpił ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego. Posługę par rejonowych i moderatorów zakończyli również: rejon I – Joanna i Zbigniew Bełtowscy wraz z ks. Marcinem Gałczyńskim, rejon II – Agnieszka i Marek Matusiak wraz z ks. Szymonem Górskim, rejon V – Agnieszka i Grzegorz Salwa wraz z ks. Andrzejem Kaszyckim oraz rejon VI – Monika i Mariusz Dutkiewicz wraz z ks. Grzegorzem Stachurą. Posługę podjęły nowe pary rejonowe wraz z moderatorami: rejon I – Katarzyna i Jacek Ostrowscy wraz z ks. Kamilem Samiczakiem, rejon II – Monika i Karol Dorosz wraz z ks. Szymonem Górskim, rejon V – Elżbieta i Wojciech Jabłońscy wraz z ks. Andrzejem Kaszyckim oraz rejon VI – Joanna i Patryk Brambert wraz z ks. Adrianem Buczkowskim.

Wszystkim ustępującym moderatorom i parom rejonowym dziękujemy z serca za ich pracę i zaangażowanie. Dziękujemy również nowym posługującym za ich chęci i gotowość do podjęcia służby na rzecz wspólnoty. A naszymi życzeniami dla Was i dla nas wszystkich rozpoczynających nowy rok formacji niech będą słowa piosenki roku:

Ty wyzwalasz radość i usuwasz lęk,
Bym o Tobie świadczył życiem swym.
Na mojej drodze spotykam Twój krzyż,
Przez który uczysz mnie dla innych darem być.

Daj mi swego Ducha, napełnij mnie
Twoją łaską, Panie. Amen!
W Twej miłości, Chryste, dojrzewać chcę,
Tobie chwałę oddać i cześć.
Daj mi swego Ducha, napełnij mnie
Twoją łaską, Panie. Amen!
W Twej miłości, Chryste, dojrzewać chcę,
Tobie chwałę oddać i cześć.

Kronikarz ;)

Paulina Toporek

26 września zapraszamy na Dzień Wspólnoty RŚŻ do parafii św. Antoniego Padewskiego w Kielcach (oś. Dąbrowa):
- 9:00 Zawiązanie Wspólnoty
- 9:30 Modlitwa
- 10:00 Godzina Świadectw
- 11:00 Konferencja
- 11:45 Namiot Spotkania
- 12:00 Przygotowanie do Eucharystii
- 12:15 Eucharystia
- 13:30 Agape

 

Drodzy członkowie Ruchu Światło-Życie diecezji kieleckiej!
Po raz drugi pragniemy zaprosić Was do modlitwy różańcowej w intencji kapłanów posługujących w Ruchu naszej diecezji. Wiemy jak ważna jest modlitwa za Naszych Pasterzy, dlatego zachęcamy Was do włączenia się w to dzieło.
Będziemy się modlić dziesiątką różańca, od października do lipca na zasadach Róży Żywego Różańca. Jeżeli jesteś gotowy/gotowa do podjęcia modlitwy prosimy o wypełnienie formularza. Róża zawiązuje się, gdy zbierze się 20 osób. Wtedy każdy kto się zgłosił otrzyma na podany adres e-mail plan modlitwy.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy #dychadlaksiędza

Droga Wspólnoto!

Zapraszamy wszystkich na rozpoczęcie roku formacyjnego Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej!

Spotykamy się w dniu 16 września 2020 roku na Mszy Św. o godz. 18 w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Eucharystii będzie przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Zapraszamy gorąco wszystkich księży Moderatorów! Zaproście księży posługujących w kręgach oraz moderatorów rejonowych!

Do zobaczenia!

Para diecezjalna wraz z moderatorem

 
4 lipca 2020 roku w parafii św. Antoniego w Kielcach przeżywaliśmy Dzień Wspólnoty. 
Spotkaliśmy się, by we wspólnocie Ruchu Światło-Życie naszej diecezji dziękować Bogu za miniony rok formacyjny oraz prosić o błogosławieństwo na kolejny, który się rozpoczyna.
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od modlitwy, w której wołaliśmy o Ducha Świętego, by w Jego mocy ucieszyć się Bogiem i drugim człowiekiem. Konferencja księdza Artura przybliżyła nam nowy temat pracy rocznej „Dojrzałość w Chrystusie”, którą na różnych etapach życia przeżywamy zupełnie inaczej. 
Namiot spotkania dał perspektywę dojrzałości w  trosce o środowisko jako wyraz odpowiedzialności, którą otrzymujemy stając się wolnymi w Bogu, co przez cały rok na różne sposoby odkrywaliśmy. Spotkanie w grupach było okazją, by podzielić się zachwytem płynącym z piękna stworzenia. 
Szczytem Dnia Wspólnoty była Eucharystia, gdzie zostaliśmy zaproszeni do tego, by pozwolić budować dom naszego życia Bogu i byśmy się nie lękali zamieszkać w Bożym Sercu. Ksiądz Sławek przybliżył i przypomniał sens uczestniczenia w Dniu Wspólnoty oraz w innych formach umacniania wiary, by nie żyć tylko od rekolekcji do rekolekcji. Ale byśmy korzystali z Bożego prowadzenia i umacniania nas w codzienności, troszcząc się o wzrastanie w wierze i dojrzewanie w niej.
Staliśmy się świadkami przyjęcia pilotowanego kręgu do Domowego Kościoła, gdzie małżonkowie żyjąc haryzmatem RŚŻ umacniają swoją więź i razem kroczą do zbawienia. 
Miłym akcentem były życzenia dla księdza Krzysztofa Dziurzyńskiego – Moderatora Diecezjalnego w dniu jego urodzin. 
Ksiądz Moderator również nas zaprosił do pogłębiania relacji z Panem podczas tegorocznych, innych niż zwykle rekolekcji.
A co było ważne dla uczetników Tego Pięknego Dnia we Wspólnocie, zapytaliśmy kilka osób, które podzieliły się swoim świadectwem.:
 33a
KAMILA
Bardzo ważnym dla mnie momentem Dnia Wspólnoty były spotkania w grupie. Dzięki nim poznałam niesamowite małżeństwa, które dzieliły się, tym jak  odkrywają Boga w świecie. Doszliśmy razem do wniosku, że skoro ten świat jest tak pełen harmonii i piękna, to w Niebie musi być niewyobrażalnie pięknie.
Zaś w Namiocie Spotkania, który był oparty na encyklicie papieża Franciszka " Laudato si" uświadomiłam sobie, że muszę bardziej dbać o świat powierzony mi od Boga, dlatego też postanowiłam zmienić pewne swoje przyzwyczajenia.
W konferencji na temat tematu roku- Dojrzałość w Chrystusie- zapadły mi w pamięć słowa, że aby być dobrym nauczycielem, trzeba być ciągle uczniem. Czyli żebym mogła być dobrym animatorem, muszę ciągle, z wytrwałością, wiernością trwać przy Chrystusie i pogłębiać z Nim relację. 
Szczytem Dnia Wspólnoty była dla mnie Eucharystia, w której dziękowałam za miniony rok formacyjny, prosząc również o Łaskę Bożą na nowy rok. Z homilii mowa o akumulatorze, który trzeba często ładować, żeby móc jechać, a następnie takim modelu samochodu, który zachwyca innych i wzbudza podziw i chęć naśladowania  była dla mnie przypomnieniem tego, dla kogo ja żyję i komu pragnę służyć- Jedynemu i Prawdziwemu Bogu Wszechmogącemu.
A przedłużeniem Eucharystii była wyjątkowa Agapa, na której rzeczywiście doświadczyłam wspólnego dzielenia się miłością i radością z innymi osobami, których dawno nie widziałam, a których mi bardzo brakowało.
 
 
PAULINA I GRZEGORZ 
Dzień Wspólnoty przyniósł nam wiele radości. Po pierwsze - wspólna modlitwa z młodzieżą, dziećmi i innymi małżeństwami ożywiła w nas ducha wspólnoty i poczucie przynależności. Tym bardziej, że mogliśmy uczestniczyć w niej całą rodziną. Po drugie - rozważany temat przypomniał nam o tym, jak ważna jest motywacja, z jaką podejmujemy nasze codzienne, nawet najmniejsze zadania. I o tym, że dojrzałość nie jest jakimś szczególnym punktem, który się osiąga, jak np. konkretny wiek. Jest procesem, staje się, i ta duchowa nie musi iść w parze z tą fizyczną. Nasza dojrzałość chrześcijańska buduje się tylko w bliskiej relacji z Jezusem. W homilii Ks. Sławek przypomniał nam również, że przysłowiowe "ładowanie akumulatorów" nie może się dokonywać tylko na rekolekcjach, ale stale, codziennie, w każdych warunkach. Jeśli nie ma codziennej modlitwy czy spotkania ze Bożym Słowem, to nie ma się co dziwić, że nie mamy sił na jakiekolwiek działanie. Po trzecie - nowy krąg, któremu dane nam było towarzyszyć na etapie pilotowania w odkrywaniu drogi formacji w Ruchu, został przyjęty w szeregi Domowego Kościoła. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu, za ogrom darów, jakimi nas w tym czasie obdarzył przez tę posługę, za każdego z małżonków, za ich otwarte serca i miłość do Jezusa, za ich świadectwo małżeńskiego i rodzinnego życia w bliskości z Panem. Niech Pan będzie uwielbiony w darze wspólnoty!
 
SZYMON
Na dniu  wspólnoty zrozumiałem że Bóg daje nam Ziemie aby dawała nam życie, jednak nie dbamy o nią przez co powoli umiera. Zrozumiałem jak wielki jest Pan Bóg skoro stworzył rzeczy tak niesamowite. Jeśliby zebrać wszystkie Jego dzieła On i tak będzie Najwspanialszy.
 
Ciepło witam w ten niedzielny poranek i zapraszam do lektury najnowszej rodziny :)
 
>>>>>>  Rodzina 175
 
 pozdrawiam
Sławomir Mazur

14a

27.06.2020 Ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski przewodniczył Eucharystii i modlił się w intencji członków wspólnoty DK oraz rekolekcji domowych. Jest to wyraz Jego wsparcia dla nas.

Foto. Rober Lubczyński

 

Ja cię uwolnięa

Zapraszamy 4 lipca (sobota) do parafii św. Antoniego w Kielcach na godz. 9.30 na Dzień Wspólnoty.


Szczególny rok, gdy odkrywaliśmy jak Pan Bóg na różne sposoby nas wyzwala i prowadzi do dojrzałości w Chrystusie. Droga by Go uwielbiać w wielkich dziełach, jakich dokonuje w naszym życiu, naszej wspólnoty i całego Kościoła.

Rozpoczniemy o godz. 9.30, o godz. 12.00 w czasie Eucharystii będziemy dziękować za kończący się rok formacyjny i prosić Pana Boga o błogosławieństwo na czas wakacji .

Po Eucharystii czas dalszego świętowania podczas Agapy
Zapraszamy 
 
Katarzyna i Tomasz Radek
para diecezjalna
Domowego Kościoła
Diecezji Kieleckiej
 

 

Abp Ryś do Ruchu Światło Życie: dajcie się posłać Panu do ewangelizacji w swoich domach! Łódź 2020

Posłuchaj link > https://www.youtube.com/watch?v=cjZ6xhoVK_E

 27.06.2020 o g. 6:30
Zapraszamy serdecznie wszystkich członków DK do parafii Katedralej na wspólną Eucharystię z Biskupem Ordynariuszem Janem Piotrowskim. Biskup będzie przewodniczył Eucharystii i modlił się w intencji członków wspólnoty DK oraz rekolekcji domowych. 
Jest to wyraz Jego wsparcia dla nas.
 
Kochani, wiecie, że w tym roku wszystko się zmienia. Także w hospicjum. Chorzy nie mogą być odwiedzani przez bliskich, a akcja Pola nadziei polegajaca na zbiórce funduszy- nie moze odbywać się w przestrzeni publicznej. Musimy zatem przenieść się w tą wirtualną. Aby to miejsce mogło funkcjonować potrzebne są po prostu pieniądze, a teraz też szczególne środki ochronne. W związku z tym uruchomiliśmy tzw. wirtualne pola nadziei :
Bardzi Was PROSZĘ - wspomóżcie tą zbiórkę jak tylko możecie - czy to poprzez dobrowolną wpłatę - każda złotówka się liczy , czy to poprzez przesłanie tej informacji do znajomych, rodziny... Gdyby każdy z Was poinformował osoby ze swojego otoczenia to w sumie mielibyśmy duży
zasięg! Prosze Was przemyślcie czy może możecie w jakiś inny sposób promować tą zbiórkę i pomoc hospicjum.
Z serca dziękujemy.
Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.
 
W miarę możliwości prosimy Was o włączenie się w pomoc .
Z serca dziękujemy
Kasia i Tomek
Choć dzien skupienia członków KWC w parafii sw. Stanisława odwołany to krag piekoszowski wraz ze wspólnotą parafialną modli sie różancem przed Jezusem w towarzystwie Maryi w dniu św. Stanislawa 8 maja w godz. 20.00-21.00 w intencjach KWC w naszym piekoszowskim sanktuarium. 
Zapraszamy do łączności duchowej wszystkich członków krucjaty.
 
Diakonia KWC